Sıkça Sorulan Sorular

Halılarım nasıl yıkanıyor?

Halı temizliği özellikle evinizde alerjik reaksiyonu olan birisi varsa oldukça önemli bir konudur. Tam olarak temizlenmeyen halılar bu reaksiyonları tetikler ve hastalıklara yol açabilir. Eğer evinizdeki halılardan vazgeçmek istemezseniz ve halılarla konforlu bir şekilde yaşamak isterseniz mutlaka halı temizliğinizi profesyonel olarak yapabilecek bir firmaya yaptırmalısınız. Profesyonel olarak halı temizlemenin belirli aşamaları vardır. Bunlardan ilki halılar üzerinde birikmiş olan toz, tüy ve diğer maddeleri temizleme ve bunlardan vakumlu makineler yoluyla kurtulma aşamasıdır.

Halılar Tozdan Nasıl Arındırılır?

Halıların yıkama öncesi tozlardan arındırılması için vakumlu ya da fırçalı büyük halı silkeleme makineleri kullanılır. Bu işlemi evde yapmanız mümkün değildir. Özellikle ev tozu ya da akar olarak adlandırılan ve alerjisi olanların en büyük düşmanı olan mitelerden tam olarak kurtulabilmek için toz alma aşamasının profesyonel bir şekilde yapılması büyük bir önem taşır. Büyük toz alma makinalarının halıları otomatik olarak döven aparatları sayesinde halılar üzerindeki miteler, pudramsı toz, kıl ve tüy her ne varsa temizlenir ve bu aparatların altındaki haznelere dökülür. Daha sonra bu haznelere vakumlama işlemi yapılır ve makinelerin yan tarafında bütün birikintiler toplanır ve atılır.

Toz Alma İşlemi Neden Önemlidir?

Evde yıkanan ya da toz alma makinesi tarafından işlemden geçirilmeden başka bir yerde yıkanan halıların tozlarından ve başka türlü birikintilerden tamamen kurtulması mümkün değildir. Bu şekilde halı temizliği tam olarak yapılamaz. Bu şekilde yıkanmayan halılarda ev akarları olan miteler toplanır ve evde alerjisi olan birisi varsa bu halılar her zaman büyük bir problem haline gelir. Halı üzerindeki lekelerden kurtulsanız bile halının içerisinde biriken toz ve tüy gibi maddelerden tamamen kurtulmanız halı silkeleme makineleri olmadan mümkün değildir. Eğer bunlardan tamamen kurtulmak isterseniz halılarınızı mutlaka vakumlu ve fırçalı olan bu makinelerden geçiren profesyonel bir yerde yıkatmalısınız.

Halı Temizleme İşleminin Tamamlanması

Toz, kir ve tüylerden ve üzerine yapışmış olan her şeyden arındırılan halılar daha sonra özel temizlik maddeleri ile temizlenir. Halılar için kullanılan deterjan ve temizlik malzemeleri seçimi çok önemlidir. Bazı temizlik malzemeleri lekeleri tam olarak çıkarmadığı gibi bazıları da halıların dokusuna zarar verebilir. Halı yıkama işlemi genel olarak halının üzerine sıcak su ve deterjan püskürtülerek tamamlanır. Bu sayede yumuşayan lekelerin tamamen ortadan kaldırılması daha kolay hale gelir. Tamamen tozlarından ve havlarından arındırılan halıların tam olarak temizlenmesi için bu işlemlerin hepsinin profesyonel ve olması gereken şekilde tamamlanması gereklidir. Halılarınızı gönül rahatlığı ile tekrar serip kullanmak için halı yıkamak için verdiğiniz yerde bu işlemlerin nasıl tamamlandığını bilmeniz gereklidir. Halıların alerjiye ya da başka türlü bir hastalığa yol açmaması ve bu türden rahatsızlıkları tetiklememesi için bu işlemlerin özenli bir şekilde yapılması gereklidir.

Profesyonel Halı Yıkama Faydaları

Günümüzde en çok kullanılan ürünlerden biri olan halılar, özverili bir şekilde yıkanmalıdır. Çünkü sürekli olarak toz ve kirlerden etkilenir ve zamanla çürüyebilir. Bu yüzden Halı Yıkamanın Faydaları sağlığınız açısından çok önemlidir. Bu konuda bir örnek verecek olursak; yün halılar yıkandıkça yıpranmaz ve daha fazla renk açılımına neden olur. Ayrıca bu tür halılar daha çok güzelleşebilmektedir. Yün halıların hava alma özelliği olduğu için kullanıldığı ortamlarda koku olmasını da engeller. Bu yüzden düzenli bir şekilde yıkanmasında fayda vardır.

Evinizde kendi imkânlarınız ile yıkayacağınız halılar aslında tam olarak temizlenmiş sayılmaz. Çünkü günümüzdeki halı yıkama firmaları bu konuda son model teknolojiyle üretilmiş halı yıkama makinelerini kullanmaktadır. ayrıca kaliteli malzemeler kullanan bu firmalar hijyen ve sağlık konusunda oldukça titiz davranmaktadır.

Ev ve ofislerde kullanılan halılar, halı yıkama tesislerinde belirli periyotlarla yıkanmalıdır. Profesyonel bir halı yıkama tesisinde temizlenen halıların evde temizlenen halılara göre daha çok faydası vardır. İlk olarak halılarınızın daha temiz olacağını bilmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra tüm mikrop ve bakterilerden arındırılmaktadır.

Kullandığınız halıların temiz olması bir nevi övünç nedenidir. Özellikle de evlerinize gelen misafirler, temiz kokan halılarla karşılaştıklarında bu durumu dile getirmektedir. Olumsuz bir bakış açısı bırakmamak adına profesyonel olarak hizmet veren firmalarla iletişime geçerek halılarınızı düzenli bir şekilde yıkatmanız önemlidir.

İnsan sağlığı gün içinde farkında olmadığı durumlardan dolayı olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Evlerin temizliği ve çalışma alanların temizliği bazen yetersiz olabilir. Temizliğin ilk adımı şüphesiz halılardan geçer ve en son teknolojiyle donatılmış temizlik makineleriyle derinlemesine temizlenmelidir.

Günümüzde bu hizmeti sunan halı yıkama firmalar %100 bitkisel temizleme malzemeleriyle birlikte hijyenik ortamlarda halı yıkama hizmeti vermektedir. Halı Yıkamanın Faydaları olarak öncelik sağlıktır ve ilkel yöntemlerle yıkanan halılarda yeteri kadar temizlik sağlanmayabilir. Halı Yıkamanın Faydaları olarak daha rahat ve kolay bir şekilde halılarınızın temizlenmesini sağlayabileceğiniz gibi daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşama imkânınız da bulunmaktadır.

Halı yıkama firmalarının tercih ettiği temizlik malzemeleri, halılarınızı yıkadığı ortamlar ve bu durumların tamamı düşünülerek gerçekleşir. Ayrıca firmaların tercih ettiği son model teknolojik makineler ile birlikte halılarınız ilk gün ki kalitesine ulaşabilmektedir. Tüm bu işlemleri de uygun bir fiyata yaptırabilir ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Kontrol ve Paketleme


Halılar detaylı olarak yıkandıktan sonra işlem sırası olarak kontrol ve paketleme işlemi gelmelmektedir. Kontrol ve paketleme işleminde detaylı olarak yıkanan her halı mutlaka kontrol edilmelidir. Hata oluştuğunda mutlaka geriye yönelik olarak tekrar temizleme işleminin sağlanması gereklidir. Bu süreçten sonra ki işlem olarak temizlenen ve hoş kokular ile birlikte esanslar verilen halılar paketlenerek servis edilmelidir. Günlük hayatta sürekli olarak evlerde kullanılmış halı yüzeyinde biriken kirlerin temizleme işleminden sonra kontrol edilmesine önem veriliyor. Halı temizlendikten sonra uzmanlar ile beraber kontrolü esnasında halı yüzeyinde veya kullanılmayan arka bölümünde herhangi bir kir ya da köpük gibi kalıntıların olup olmadığı veya renginde solma işleminin olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Kontrol Ve Paketleme Aşamasının Önemi

Sıkma ve kurutma işlemi gerçekleştirildikten sonraki süreç olan kontrol ve paketleme işleminde halı yüzeyinde meydana gelmiş olan bir kusur veya eksik temizlenmeyen bir alanın olup olmadığı kontrol edilmelidir. Son yapılan bu kontrol işlemi sayesinde halınızın yüzeyinde veya kullanılmayan arka bölümünde meydana gelebilecek olan kusurların kontrol işleminin gerçekleştirilmesidir. Bu işlem sayesinde halı temizlendikten sonra servis edilmeden önce herhangi bir kusurunun olup olmadığının tespiti konusunda önemli bir yere sahiptir. Halınızın iç yüzeyinde bulunan tüm lekelerin detaylı olarak temizleme işleminden sonraki süreç olan paketleme işleminde kalanı da herhangi bir sorun olmaması durumunda ambalajlar ile birlikte paketlenmelidir. Kısa sürede yapılan kontrol işleminden sonraki süreç olarak tanımlanan paketleme işlemi ile birlikte servis aşamasına geçilmelidir.

Kontrol İşlemlerinde Dikkat Edilenler

Kurutma ve sıkma işleminden sonra kontrol ve paketleme işlemi içerisinde kontrol edilirken ilgili personel halınızın tüm noktalarını detaylı olarak kontrol eder. Yapılan bu kontrol işlemi sayesinde halınızın yüzeyinde veya iplerinin olduğu iç kesimlerinde herhangi bir temizlenme göstergesi olmayan durumların tespiti yapılır. Bu sayede eski görünümünden eser kalmamış olan halınızı yeni gibi kullanabilirsiniz. Kontrol eden personel halınızın tüm noktaların detaylı olarak inceledikten sonra bir kusurun olup olmadığını inceler. Modern halı motifleri, iplerin uzun olduğu türden eşyalar olduğu için bu noktada kontrol işlemi de özenle yapılması gereken işlem süreci olmalıdır. Kontrol edildikten sonraki işlem olarak kokular halı yüzeyine sıkılmalıdır. Bu sayede temiz kokan halılar ortaya çıkar.

Halı Paketlenmesinde Gösterilen Özen

Son teknoloji ürünleri olarak paketleme yapan makineler ile şeffaf poşetlere halılarınız koyulmalıdır. Bunun yanı sıra halınızın türüne göre de poşetin nasıl olacağı belirlenir. Her türlü halı modeli, kısa sürede temizlenerek sonrasında kontrol aşamasına geçirilir. Yapılan bu detaylı işlem sayesinde halınızı ilk gün ki hali ile tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Halınızı hiçbir yeri ıslak kalmayacak şekilde kuruduktan sonra kontrol esnasında herhangi bir sorunu olup olmadığı kontrol edilir. Bir sorun oluşması durumunda ise telafi edilmelidir. Bu kontrol işleminden başarı ile geçen halılar, paketleme servisine yönlendirmelidir.Halılarım havuzda diğer halılarla mı yıkanıyor?

Halılarınız tüm aşamalarda otomatik makinalarımız da tek tek yıkanmaktadır.Bununla alakalı gerek web sitemizde, gerekse facebook sayfamızda içerikler mevcut.Hatta battaniye ve yorganlarınız da tek tek yıkanmaktadır.

Neden yıkama ücretleriniz diğer firmalardan daha pahalı?

Öncelikle ücretlerimiz ülkemizde profesyonel olarak hizmet veren firmaların alt tabanında yer almaktadır.Kırklareli Halı Yıkama standartında bu işi yapan firmalarda 9-15 tl arası makina halıları m2 yıkama fiyatı mevcuttur.Bunun birçok sebebi vardır.

1) Kullandığımız temizlik ürünlerinin normal bir halı yıkama fiirmasının kullandığı ürünler gibi ucuz olmaması.

2) Firmamızın kayıt dışı personel çalıştırmaması.

3)Profesyonel halı temizleme için gerekli tüm makinaların mevcut olup bunların iş gücünü arttırıyor olması.

4)Tüm belgelerimizin tam olması vergi mükellefliğimiz için ödediğimiz vergilerin kayıt dışı firmaların çok  üzerinde olması.

5)Halılarınızın tozlu ortamda değil özelkurutma odalarımızda kurutulması sebebiyle artan maliyetler.

Tüm bunlar göze alındığında 5 -6-7 tl gibi fiyatlarla tam olarak halınızın yıkanıp temizlenmesi mümkün değildir.

Bizden daha ucuza yıkatabilirsiniz ancak TEMİZLETEMEZSİNİZ.


Başka bir şubeniz ve ortaklığınız var mı?

Sık sık Kırklareli Halı Yıkamadan olduğunu söyleyip halılarımı aldılar ama makbuz vermediler gibi şikayetler almaktayız.

Hatta internet reklamlarında daha da ileri giderek firma patentli ismimizi kullanarak reklam verilmektedir.

Hatta firmamızda daha önceleri çalışmış olup  bazı firmalara halıları yıkatarak  fason çalışan şahıslarda herhangi bir vergi vs ödemeden sizleri kandırabilmektedir.

Sizler bu şahısların yüzlerine aşina olduğunuz için bizim personelimiz sanabilmektesiniz ve o kişilerde bunu kendi çıkarları için kullanmaya çalışmaktadırlar.

Bu gibi şahıs ve firmalarla yasal yollardan mücadele edeceğiz.

Kesinlikle kimseyle bağımız ve ortaklığımız yoktur.Kırklareli Halı Yıkama adıyla hizmet vermekteyiz ve Kırklareli ili ve Edirne merkezde Ehalı Servisi bayisyiz.

Yorgan ve battaniyelerim nasıl yıkanıyor?

Yorgan ve battaniyeleriniz sanayi tipi makinamızda tek tek yıkanmaktadır.

Diğer firmalarla aramızda ki fiyat farkının sebeplerinden biride budur.


Google ve sosyal medya reklamlarında sahte ve aldatıcı reklam veren firmaların iç yüzü

Sosyal medyanın ve görselliğin etkisi günümüzde git gide artmaktadır.Elbette bunu sahtecilikle kullanan firmalarda artmaktadır.

Kendi işyeri bile olmayıp halı toplayıp x firmalara yıkatanlar,firmasında makina olmadığı halde araç ve web sitelerini makina resimleriyle donatanlar,google reklamlarında Kırklareli Halı Yıkama ismini direk ya da belirgin şekilde kullanıp sizleri yanıltanlar,metrekare fiyatlarını düşük gösterip halı ölçülerini yüksek hesaplayıp sizleri yanıltanlar,kapalı kurutma odası otomatik makina ibarelerini kullanıp toz toprak içinde halılarınızı yıkayıp kurutanlar, halılarınızı Kırklareli Halı Yıkama adına alanlar ve buna benzer birçok şekilde sizleri kandırıp özellikle yaz sezonunda olmayan makina resimli broşür dağıtarak sizleri yanıltmaya çalışanlar maalesef her geçen gün artmaktadır.

Günümüzde küçük bir  Profesyonel Halı Yıkama Tesisi kurmanın maliyeti 500 bin türk lirasından az olamamaktadır.Bu tarz firmaların yıkama  fiyatlarının 5-7 tl civarı rakamlar olması ortada tesisin olmadığının göstergesidir.

Kırklareli Halı Yıkama olarak bunların takipçisi olmaya çalışsakta maalesef çabalarımız yeterli gelmemektedir.

Sizler mağdur olmayın diye bu konularda sürekli aydınlatıcı bilgiler vermeye devam edeceğiz.


TOP